پاسخ به سوالات شما در خصوص تورها و هتل های مالزی، همین حالا با ما تماس بگیرید، آژانس مسافرتی سفری دیگر

واحد پول مالزی

واحد پول مالزی به‌عنوان یکی از کشورهایی که سالیانه پذیرای توریست های زیادی از سرتاسر جهان می‌باشد، رینگیت است. ازاین‌رو شما می‌توانید در هنگام تور مالزی یا سفر کاری و تحصیلی خود به کشور مالزی، واحد پولی دلار یا رینگیت را به همراه داشته باشید تا بتوانید هزینه‌های موردنیاز خود را با دارا بودن واحد پولی کشور مالزی در هنگام نیاز پرداخت نمایید.

واحد پول مالزی

واحد پول مالزی

چگونگی تبدیل واحد پولی کشور مالزی

شما هنگام سفر به مالزی نیازمند آشنایی کامل با واحد پول مالزی می‌باشید. همچنین باید اطلاعات کافی در رابطه با چگونگی، تبدیل واحدهای پولی مدنظر خود به واحد پولی کشور مالزی کافی داشته باشید. تبدیل هر رینگیت که به‌عنوان واحد پول مالزی می‌باشد به واحدهای بین‌المللی پولی، به این صورت است که هر یک دلار معادل 4 رینگیت و هر یورو معادل 5 رینگیت که به‌عنوان واحد پولی کشور مالزی تعیین شده است قابل‌تبدیل می‌باشد. هم‌چنین اگر قصد دارید که واحد پولی مالزی را به سنت تبدیل کنید در نظر داشته باشید که هر یک رینگیت معادل 100 سنت خواهد بود.

واحد پول مالزی

واحد پول مالزی

 انواع اسکناس‌های رایج در کشور مالزی

با توجه به این‌که واحد پولی کشور مالزی رینگیت می‌باشد، می‌توان اسکناس‌های رایج را برای کشور مالزی از نوع 1 رینگیت،2 رینگیت،5 رینگیت،10 رینگیت،50  رینگیت و 100 رینگیتی به‌حساب آورد.

هم‌چنین اگر قصد دارید که واحد پولی کشور مالزی رایج در این کشور را مدنظر قرار دهید، به این نکته توجه داشته باشید که واحد پولی کشور مالزی در گذشته به‌جای رینگیت، دلار بوده است. ازاین‌رو شما واحد پولی دلار را نیز در کشور مالزی می‌توانید به‌طور متوالی از افراد مختلف برای عنوان کردن واحد پول مالزی دریافت کنید.

واحد پول مالزی

واحد پول مالزی

بهترین مکان تبدیل واحد پولی کشور مالزی

اگر قصد دارید که به کشور زیبا و جذاب مالزی سفر کنید، در نظر داشته باشید که بهترین محل برای تبدیل واحد پولی موردنیاز شما به واحد پولی کشور مالزی، فرودگاه این کشور می‌باشد؛ زیرا نرخ تبدیل پول واحد کشور شما به واحد پولی کشور مالزی در فرودگاه از مکان‌های دیگری که تبادل واحد پولی را انجام می‌دهند بسیار کمتر خواهد بود. اما اگر قصد دارید تا  واحد پولی که به همراه دارید را با واحد پول مالزی تبدیل کنید، می‌توانید به صرافی‌های معتبری که در این کشور وجود دارند مراجعه کنید و واحد پولی کشور مالزی را در حد موردنیاز خود تهیه کنید.

واحد پول مالزی

واحد پول مالزی

میزان پول موردنیاز برای سفر به مالزی

برای تبدیل واحد پولی باید از میزان دقیق ارزش پولی کشور خود و ارزش واحد پولی کشور مالزی که رینگیتی می‌باشد، به‌طور دقیق اطلاع داشته باشید. ازاین‌رو در ادامه برای آشنایی بیشتر شما تعدادی از واحدهای تبدیل رایج پولی برای کشور مالزی ذکرشده است؛ بنابراین با کمک این اطلاعات شما می‌توانید میزان واحد پولی کشور مالزی موردنیاز خود را برای سفر خود به‌خوبی تخمین بزنید.

واحد پول مالزی

واحد پول مالزی

معادل هر رینگیتی در واحدهای پولی رایج

هر ۱٫۰۰ رینگیت مالزی معادل ۲۸۲۷٫۱۳ ریال ایران می‌باشد و برای سفر به مالزی باید بنا بر واحد رایج  پول، مبلغ موردنیاز را بنا بر واحد پولی کشور مالزی  به همراه داشته باشید. هم‌چنین ۱٫۰۰ رینگیت مالزی معادل ۰٫۲۸۹۴۶۶ دلار امریکا و معادل ۰٫۲۰۳۹۵۴ یورو اروپا می‌باشد. درواقع هر ۱٫۰۰ ریال ایران معادل ۰٫۰۰۰۳۵۳۵۹۹ رینگیت مالزی، هر ۱٫۰۰ دلار امریکا معادل ۳٫۴۵۳۸۳ رینگیت مالزی و هر ۱٫۰۰ یورو اروپا معادل رینگیت مالزی ۴٫۹۰۴۰۰ خواهد بود؛ بنابر این اطلاعات شما می‌توانید به‌راحتی تبادل واحد پولی خود را طبق واحد پولی کشور مالزی جهت استفاده در این کشور در مراکز معتبر  به انجام برسانید.

واحد پول مالزی

واحد پول مالزی

استفاده از دلار برای واحد پولی مالزی

ممکن است که امروزه نیز در مراکز فروش مالزی نام واحد پول مالزی با عنوان دلار به گوش شما برسد. اما در نظر داشته باشید که واحد پولی مالزی در حقیقت همان رینگیت می‌باشد و شما نمی‌توانید با پرداخت دلار در کشور مالزی از خدمات هتل‌های گردشگری استفاده کنید و یا وسایل موردنیاز خود را در طول سفر به مالزی ، سفرهای کاری و یا حتی سفرهایی که برای ادامه تحصیل خود دارید استفاده کنید.

واحد پول مالزی

واحد پول مالزی

تبدیل واحد پولی ریال به رینگیت

 برای این‌که بتوانید مراحل تبدیل واحد پولی ریال را به رینگیت کشور مالزی انجام دهید، باید به صرافی‌های دارای مجوز و معتبر این کشور مراجعه کنید؛ اما توجه به این نکته حائز اهمیت می‌باشد که سعی کنید قبل از سفر خود به کشور مالزی واحد پولی کشور خود را به رینگیت که واحد پولی کشور مالزی می‌باشد یا به دلار تبدیل کنید.

زیرا در بیشتر صرافی‌های معتبری که در کشور مالزی دایر هستند، تبدیل واحد پولی ریال به واحد پولی کشور مالزی که رینگیت است به‌سختی صورت می‌پذیرد و بیشتر صرافی‌های معتبر ایرانی واقع در کشور مالزی تبدیل واحد پولی ریال به واحد پولی رینگیت را انجام می‌دهند. بنابراین برای راحتی بیشتر خود در طول سفر، به شما توصیه می‌شود که واحد پولی ریال را به واحد پولی دلار تبدیل کنید و واحد پولی دلار را که به‌راحتی به واحد پولی کشور مالزی قابل‌تبدیل می‌باشد با خود در طول زمان سفر همراه داشته باشید.

واحد پول مالزی

واحد پول مالزی

نکات مهم در تبادل پول به رینگیت مالزی

برای این‌که واحد پولی ریالی یا دلار مدنظر خود را در کشور مالزی به واحد پولی کشور مالزی که رینگیت می‌باشد تبدیل کنید نیازمند رعایت نکاتی می‌باشید که در ادامه برخی از این نکات برای شما به‌طور کامل شرح داده‌شده است:

  1. برای این‌که بتوانید واحد پولی کشور خود را به واحد پول مالزی تبدیل کنید می‌توانید از صرافی‌ها و مراکز معتبری که در کشور مالزی وجود دارند بهره بگیرید و با توجه به تابلوی اعلانات ارزی موجود در این مراکز، واحد پولی مدنظر خود را با واحد پولی کشور مالزی مبادله‌کنید.
  2. در هنگام تبدیل واحد پولی دیگر به واحد پولی کشور مالزی هیچ‌گونه عوارضی برای شما جهت پرداخت وجود نخواهد داشت، بنابراین حتماً به این نکته توجه داشته باشید که در هنگام تبدیل واحد پولی مدنظرتان نیاز به پرداخت هیچ‌گونه وجه دیگری تحت عنوان عوارض ندارید.
  3. قبل از این‌که به کشور مالزی سفر کنید، سعی کنید که تا حد امکان واحد پولی خود را به دلار تبدیل کنید؛ زیرا تبادل دلار با رینگیت در مالزی به‌عنوان واحد پولی کشور مالزی، از دیگر کشورها با قیمت بسیار مناسب‌تری صورت می‌پذیرد.
  4. این نکته را مدنظر قرار دهید که صرافی‌ها و مراکزی که برای تبادل ارز در کشور مالزی دایر هستند از پذیرفتن اسکناس‌های پاره و مخدوش که مهر روی آن به‌خوبی دیده نمی‌شود اجتناب خواهند کرد. ازاین‌رو از پول‌های خود در برابر تاشدگی و پارگی به‌خوبی محافظت کنید.
  5. توجه به این نکته نیز حائز اهمیت است که شما برای تعویض واحد پولی مدنظر خود با واحد پولی کشور مالزی نیاز به ارائه مدارک شناسایی نخواهید داشت و در مواقع ضروری می‌توانید به‌راحتی واحد پولی ریال یا دلار خود را در مراکز معتبر تبدیل کنید. هم‌چنین توجه داشته باشید که  حتماً قبل از خروج از صرافی پول‌های خود را بشمارید تا از درستی مبلغ اطمینان حاصل کنید.
واحد پول مالزی

واحد پول مالزی

هزینه اجاره هتل و آپارتمان در مالزی

اگر قصد دارید که به کشور مالزی برای گردش و تفریح سفر کنید، در نظر داشته باشید که هزینه حمل‌ونقل و هتل و مواد غذایی در این کشور نسبتاً بالا می‌باشد. ازاین‌رو به شما توصیه می‌شود که حتماً میزان پول کافی برای اقامت و تهیه وسایل موردنیاز به همراه داشته باشید.

به‌عنوان‌مثال هزینه اقامت در هتل برای هر نفر از شبی در حدود 200 رینگیت می‌باشد که بسته به خدمات هتل و میزان دسترسی آن به مکان‌های توریستی، قیمت موردنظر تغییر خواهد کرد. شما می‌توانید برای رزرو هتل از قبل میزان پول موردنیاز را که معادل واحد پولی کشور مالزی می‌باشد تهیه کنید تا  بتوانید با خیال راحت هتل موردنظر خود را رزرو کنید. بااین‌وجود برخی از هتل‌ها نیز در کشور مالزی وجود دارند که تبادل واحد پولی دلار را به واحد پول مالزی انجام می‌دهند، اما هزینه‌ای بیشتر از صرافی‌ها و مراکز معتبر جهت مبادله واحد پولی موردنظر دریافت می‌کنند.

واحد پول مالزی

واحد پول مالزی

ساعت کاری بانک‌ها در کشور مالزی

اگر قصد دارید که با دارا بودن حساب بین‌المللی، میزان هزینه سفر خود را از طریق بانک‌های دایر در کشور مالزی دریافت کنید. باید این نکته را مدنظر قرار دهید که ساعت کاری بانک‌ها در کشور مالزی معمولاً از ساعت 9:30 صبح تا 16 بعدازظهر در روزهای دوشنبه تا جمعه می‌باشد.

اما توجه داشته باشید که ساعت کاری بانک‌ها برای دریافت واحد پولی کشور مالزی از حساب شخصی شما در روزهای یکشنبه از ساعت 9:30 تا ساعت 11:30 خواهد بود. همچنین در روزهای شنبه مصادف با اول و سوم هرماه بانک‌های کشور مالزی تعطیل خواهند بود و شما می‌توانید در روزهای دیگر برای دریافت وجه موردنظر خود به بانک مدنظر مراجعه فرمایید.

واحد پول مالزی

واحد پول مالزی

ساعت کاری کیوسک‌های صرافی در مالزی

برای این‌که بتوانید تبدیل واحد پولی مدنظر خود را به واحد پولی کشور مالزی انجام دهید، باید در ساعات مناسب و تعیین شده به صرافی‌های معتبر کشور مالزی واحد پولی مراجعه کنید. ساعت رسمی شروع کار صرافی‌ها معمولاً از بانک‌ها دیرتر می‌باشد و در حدود ساعت 10:30 تا 11 است. شما می‌توانید تا حدود ساعت 18 در روزهای معمولی و تا ساعت 21 در روزهای تعطیل برای تبدیل واحد پولی خود، به واحد پولی کشور مالزی به صرافی مدنظر خود مراجعه کنید و رینگیت های موردنظر خود را برای استفاده در طول سفر تحویل بگیرید.

واحد پول مالزی

واحد پول مالزی

استفاده از کارت اعتباری در کشور مالزی

درصورتی‌که قصد دارید پرداخت هزینه‌های سفر خود را در کشور مالزی با استفاده از کارت‌های اعتباری بانکی انجام دهید، باید به این نکته توجه داشته باشید که استفاده از کارت‌های بانکی در این کشور بسیار محدود است. به‌عنوان‌مثال شما می‌توانید در مراکز خرید بزرگ یا مکان‌هایی که مجهز به دریافت وجه با استفاده از کارت‌های اعتباری هستند، پرداخت‌های خود را با استفاده از کارت اعتباری انجام دهید؛ اما در مهمان‌خانه‌ها، کافی‌شاپ‌ها و رستوران‌ها امکان استفاده از کارت اعتباری برای خرید شما وجود نخواهد داشت.

هم‌چنین مراقب باشید که در هنگام استفاده از کارت اعتباری در مراکز خرید مالزی، از حساب شما به‌صورت غیرقانونی وجهی برداشت نشود و حساب شما مورد سوءاستفاده قرار نگیرد.

واحد پول مالزی

واحد پول مالزی

استفاده از دستگاه‌های خودپرداز در مالزی

برای دریافت واحد پولی کشور مالزی می‌توانید از دستگاه‌های عابر بانک که در بیشتر نقاط دایر است نیز استفاده کنید. عابر بانک‌های موجود در کشور مالزی را می‌توانید با استفاده از کارت‌های اعتباری بین‌المللی مانند ویزا کارت و مستر کارت برای برداشت پول مورداستفاده قرار دهید. اما به دلیل محدودیت‌هایی که برای انجام کلاه‌برداری‌ها در برداشت وجه از کارت‌های اعتباری بین‌المللی وجود دارد به شما توصیه می‌کنیم که در طول سفر مقداری پول نقد را به همراه داشته باشید تا در صورت مسدود شدن کارت اعتباری خود بتوانید وجه مدنظر را مورداستفاده قرار دهید.

واحد پول مالزی

واحد پول مالزی

محدودیت همراه داشتن پول در مالزی

برای سفر به کشور مالزی این نکته را مدنظر قرار دهید که شما تنها می‌توانید مقدار 1000 رینیگیت از واحد پولی کشور مالزی را در طول سفر به همراه داشته باشید؛ اما با توجه به این‌که ورود و خروج ارز در کشور مالزی هیچ ممانعت قانونی نداردمی‌توانید تا مبلغ 10000 دلار را نیز به همراه داشته باشید. ازاین‌رو در صورت نیاز به پول بیشتر باید از واحد پولی کشور مالزی یا واحدهای پولی دیگر برای حمل این مبلغ با اطلاع رسانی کامل مراجع قانونی صورت پذیرد.

نکات امنیتی در تبدیل واحد پول مالزی

توجه داشته باشید که برای حمل پول در کشور مالزی و همچنین برای تبدیل واحد پول موردنظر به واحد پول کشور مالزی، نکات امنیتی را موردتوجه قرار دهید تا پول موردنظر شما مورد سرقت قرار نگیرد و بتوانید سفر بدون خطری را پشت سر بگذارید.

همچنین توجه به این نکته ضروری می‌باشد که در هنگام تبدیل واحد پولی خود به واحد پولی کشور مالزی علاوه بر شمارش دقیق وجه، از دریافت اسکناس‌های سالم اطمینان حاصل کنید؛ زیرا در صورت مخدوش بودن یا پاره بودن اسکناس‌های واحد پول مالزی نمی‌توانید از آن‌ها در طول سفر خود استفاده کنید.

واحد پول مالزی

واحد پول مالزی

با ما تماس بگیرید

  • پیشنهادات مناسبی برای خرید تور و رزرو هتل داریم.

تلفن تماس: 88851080-021

پیشنهاد می کنیم این مطالب را مطالعه کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *