پاسخ به سوالات شما در خصوص تورها و هتل های مالزی، همین حالا با ما تماس بگیرید، آژانس مسافرتی سفری دیگر

نقشه مالزی

نقشه مالزی

امروز قصد داریم نقشه مالزی را به شکل بسیار واضح مورد بررسی قرار دهیم. به طور کلی راهنمای نقشه مالزی شامل شهرها و جاده ها و همینطور نقاط مورد علاقه مردم است. با ما همراه باشید. تا با تور مالزی سفری خوش به این کشور داشته باشید.

معرفی نقشه مالزی

به طور کلی مالزی دربردارنده دو ناحیه جغرافیایی است. این دو ناحیه توسط دریای جنوب چین از هم جدا می شود.

شبه جزیره مالزی که به آن مالزی غربی نیز گفته می شود بر روی شبه جزیره مالایی قرار گرفته است. این شبه جزیره از سمت شمال دارای مرز خشکی با تایلند است.جاده شوسه جوهور سبب پیوند مالزی با سنگاپور می شود. در این کشور شاه نشین های جوهور سرپرست هستند.

کشور مالزی در جنوب شرقی آسیا بین دو دریای چین و اقیانوس آرام قرار دارد. این کشور دارای وسعتی در حدود 329000 کیلومتر مربع است. از لحاظ وسعت مالزی 67 امین کشور وسیع دنیا محسوب می شود در مقایسه با ایران مالزی یک پنجم مساحت ایران را دارد.

در نقشه مالزی مشخص شده است که این کشور با کشورهای تایلند و اندونزی و بروئنی مرز مشترک دارد.

جزیره سنگاپور از سمت جنوب تنها یا یک پل به نقشه مالزی وصل می شود. در نقشه مالزی می توان متوجه شد که به دو طور مالزی به دو بخش مجزای مالزی غربی و شرقی تقسیم شده است. کشور مالزی دارای 13 ایالت است که 11 تای آن به مالزی غربی و 2 ایالت دیگر به مالزی شرقی تعلق دارد.

بررسی نقشه مالزی و بخش های غربی و شرقی آن

به طور کلی هر دو بخش نقشه مالزی دارای آب و هوایی گرم و مرطوب است که قطعاً باران های سیل آسا مختلفی را شامل می شود. میزان بارش بالا در کشور به دلیل مجاور بودن آن با خط استوا و دریا گزارش شده است.

به طور کلی دمای هوا در سراسر سال در تمامی مناطق این کشور بین 20 تا 35 سانتی گراد اعلام شده است. رطوبت هوا در مالزی غربی 80 درصد اعلام شده است. میزان بارندگی در کشور مالزی ده برابر ایران است.

راه های ارتباطی در مالزی رودخانه های بزرگ و کشتی رانی است.

کشور مالزی  28 میلیون نفر جمعیت دارد و بیش از نیمی از ان در مالزی غربی زندگی می کنند. از نظر جمعیت مالزی چهل و سومین کشور جهان محسوب می شود و بیشترین قومیت های این کشور مالایی ها هستند.

در وضعیت فعلی کشورهای چینی بسیاری از امور تجاری و همینطور صنعتی در کشور مالزی را به عهده گرفته اند.

شهر کوالامپور مهم ترین بخش نقشه مالزی

کوالالامپور پایتخت مالزی و در ضلع غربی بخش خلیج این کشور قرار دارد. مساحت این شهر حدود 243 کیلومتر مربع است. این شهر از سواحل دریای مالزی 35 کیلومتر فاصله دارد.

شهر کوالالامپور در سال 1972 میلادی به عنوان پایتخت کشور مالزی شناخته شد و در نقشه مالزی نیز به صورت برجسته نشان داده می شود. در سال 1974 نیز به عنوان شهر حکومتی شناخته شده است. از سال 1800 شهر کوالالامپور فاصله رودخانه کلانگ و گومبوک است. این شهر امروزه دارای 1/5 میلیون جمعیت دارد و قطب اصلی فعالیت های اقتصادی، بازرگانی و مالی مالزی محسوب می شود.

میدان استقلال کوالالامپور از دیدنی های مشهور این شهر محسوب می شود. این بنای تاریخی در قلب شهر و در بخش جنوبی قرار دارد.پارک پرندگان از دیگر دیدنی های این شهر است که در سال 1991 ساخته شده است این پارک توسط ملکه مالزیا افتتاح شده است.

وسعت این پارک به 20 هکتار می رسد بازدیدکنندگان آن از دیدن پرندگان و همینطور محیط جنگلی آن لذت می برند.باغ ارکیده از دیگر دیدنی های کوالالامپور است. در این باغ بیش از 800 گونه گیاه ارکیده پرورش داده می شود.

معرفی شهر پیتانگ در نقشه مالزی

در نقشه مالزی یکی دیگر از شهرهای پرطرفدار پیتانگ نام دارد که مقصدی توریستی به شمار می رود. این شهر از نظر رفاهی بسیار مجهز است و یکی از مهم ترین امتیازهای آن  نزدیک بودن به دریاست. سواحل شنی و بی نظیر این شهر سبب می شود که از مهم ترین مقاصد در نقشه مالزی به شمار بیاید.

بسیاری از افراد علاقمند هستند که در این شهر زندگی کنند، پیتانگ از دسته شهرهای توریستی محسوب می شود و در شمال غربی نقشه مالزی قرار گرفته است.در این شهر یک سری معبدها وجود دارد که آرامگاه عابدی بزرگ به شمار می رود. معبد بودا از جنوب شرق آسیا قرار دارد. این معبد از جاذبه های توریستی منطقه به شمار می رود.

طبیعت پیتانگ از نظر مناطق دیدنی بی نظیر است از معبد تا طبیعت این شهر فاصله چندانی وجود ندارد شما می توانید در این فاصله از مجسمه های بودایی دیدن کنید.

شهر جوهور در نقشه مالزی

جوهور پایتخت جنوبی ترین ایالت در شبه جزیره مالزی محسوب می شود. جوهور شهری بسیار بزرگ و پیشرفته است که در مجاورت سنگاپور قرار گرفته است. این شهر از محله هایی است که سنگاپوری ها زیاد به آن رفت و آمد دارند. به دلیل اینکه جوهور در بخش جنوبی شبه جزیره مالایی قرار دارد دارای شرایط آب و هوایی بسیار ایده آل است. داشتن شرایط مطلوب زندگی در این منطقه با کمترین هزینه امکان پذیر است. همچنین با هزینه کمی می توانید با استفاده از تور مالزی به این کشور و شهرهای آن سفر داشته باشید.

جوهور از تعدادی شهرهای کوچک تشکیل شده است این شهرها فاصله چندانی با هم ندارند. زمین های آناناس این منطقه بسیار مشهور است.شما می توانید در آبشار بسیار خنک کوتا تینگی که در ایالت جوهور واقع شده است شنا کنید. این آبشار با مناطق سرسبز احاطه شده است.

دیگر توقفگاه در این منطقه ساحل دزارو نام دارد، این ساحل در فاصله کمی از کوتا تینگی در نقشه مالزی قرار دارد و به دلیل آب تمیز و روشن آن می توان اینطور بررسی کرد که این منطقه برای تفریح در ایام تابستان بی نظیر است.

شهر ملاکا در نقشه مالزی

ملاکا از شهرهای تاریخی مالزی محسوب می شود. اگر به ساختمان های قدیمی ان نگاه کنید متوجه می شوید که به خوبی مشخص است. ملاکا به همان اندازه که بخاطر داشتن مکان های تاریخی مشهور است به خاطر غذاهای لذیذ و خوش طعمی که دارد نیز مشهور است. این شهر در بخش شمالی نقشه مالزی قرار دارد و از گزینه های مناسب برای سفر محسوب می شود.

شهر ساراواک در نقشه مالزی

کوچینگ مرکز ایالت ساراواک در نقشه مالزی است. این شهر به عنوان زیباترین و تاریخی ترین شهر در نقشه مالزی مشخص شده است. این شهر محل زندگی پرنده های رنگارنگ و نوک تیز است. افرادی که علاقمند به طبیعت هستند می توانند از این شهر دیدن کنند.

آبشارهای کوچک ساحل های بکر و دست نخورده و همینطور مناطق وحش عجیب و غریب این شهر سبب می شود بسیاری از گردشگران به سمت آن کشیده شوند.ایبان بزرگترین قبیله در ساراواک است که ساختمان های قدیمی ان بی نظیر است.

افرادی که فکر می کنند نیاز به آرامش روحی دارند می توانند این شهر را انتخاب کنند.

شهر ساباح در نقشه مالزی

حدود یک دوم پرواز های کوالالامپور از این شهر صورت می گیرد، فرهنگ و آداب و رسوم مردمان این شهر بی نظیر است. در این شهر بهترین مراکز خرید وجود دارد.

در بازارهای محلی می توانید سبزیجات و ماهی محلی خریداری کنید.

بهترین منطقه نقشه مالزی

منطقه دامانسارا در حومه شهر کوالالامپور قرار دارد و در سمت غرب این شهر واقع شده است. این منطقه از لحاظ امنیتی بی نظیر است. دسترسی به این منطقه بسیار راحت است. این منطقه در سال های اخیر از معروف ترین مناطق در نقشه مالزی به شمار می رود.

بهترین مدارس در این منطقه قرار دارد و محل اسکان عالی انتظار شما را می کشد.

جمع بندی در خصوص نقشه مالزی

به طور کلی در کشور مالزی ساختمان های بلند و همینطور معماری آنها بی نظیر است غذاهای و آداب و رسوم این کشور شما را شگفت زده می کند.

بر طبق بررسی های اخیر جمعیت کوالالامپور و همینطور هزینه زندگی در این شهر به نسبت سایر شهرها بیشتر است.خانه های ییلاقی نیز در اطراف این شهر قرار دارد که می توانید در ان سکونت داشته باشید.

اگر قصد سفر به مالزی دارید می توانید از نقشه مالزی استفاده کنید ، در نقشه مالزی یک سری اطلاعات قرار داده شده است و می توانید قبل از سفر خود به بهترین شکل ممکن اطلاعات دقیقی از سفر به دست آورید.

دانستن اطلاعات از شهرها سبب می شود که انتخاب بهتری پیش روی شما قرار بگیرد، در نظر داشته باشید که در نقشه مالزی می توانید مکان هایی که مراکز شهر نزدیک هستند را شناسایی کنید.

موقعیت جغرافیای هر شهر و منطقه در نقشه مالزی مشخص است. کافیست در نظر داشته باشید که حرکت شما به کدام سمت است.

آخرین آماری که وجود دارد نشان می دهد که جمعیت مالزی روز به روز در حال افزایش است و این موضوع قطعاً به بزرگتر شدن شهرها نیز کمک خواهد کرد.

در نقشه مالزی می توانید اطلاعاتی از قبیل آب و هوا و همینطور فرهنگ در شهر را نیز مشاهده کنید.

آژانس سفری دیگر مجری مستقیم در خصوص ویزای مالزی، بلیط مالزی و تور مالزی  88851080-021.

با ما تماس بگیرید

  • پیشنهادات مناسبی برای خرید تور و رزرو هتل داریم.

تلفن تماس: 88851080-021

پیشنهاد می کنیم این مطالب را مطالعه کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *