پاسخ به سوالات شما در خصوص تورها و هتل های مالزی، همین حالا با ما تماس بگیرید، آژانس مسافرتی سفری دیگر

راهنمای سفر به مالزی

راهنمای سفر به مالزی : مالزی از کشورهای جنوب شرقی آسیا و به‌نوعی مقصد بسیاری از مسافران است. سفر به مالزی به خاطر سواحل متعدد، جاذبه‌های طبیعی، پارک آبی و … می‌تواند بسیار مهیج باشد. سفر به مالزی برعکس سفر به سایر کشورهای آسیایی تجربهٔ متفاوتی برای افراد به همراه دارد. برج‌ها و آسمان‌خراش‌های بلند، سرسبزی، چهارفصل بودن، دمای هوای مطبوع، جنگل‌های فراوان و … ازجمله مواردی است که سفر به مالزی را به یکی از خاطره‌انگیزترین سفرهای افراد تبدیل می‌کند.

راهنمای سفر به مالزی

راهنمای سفر به مالزی

اطلاعات کلی راجع به مالزی

مالزی مقصد گردشگری بسیاری از افراد است. به‌نوعی مالزی ازلحاظ توریستی و توریست پذیر بودن در این چندساله پیشرفت زیادی کرده است. کوالالامپور که پایتخت کشور مالزی هست به نسبت سایر شهرهای مالزی پیشرفت چشمگیرتری را در این چند سال داشته است.راهنمای سفر به مالزی خصوصاً اگر با بازدید از کوالالامپور همراه باشد می‌تواند بسیار جذاب و به‌یادماندنی باشد.

سفر به مالزی سفری خاص است چراکه این کشور ازنظر فرهنگی و سنت با کشورهای همسایهٔ خود تفاوت‌های زیادی دارد و به‌نوعی هم ازلحاظ امنیت و هم ازلحاظ مدرن بودن از همسایه‌های خود پیشی گرفته است. هرساله بسیاری از علاقه‌مندان به سفر، مالزی و کوالالامپور را بعنوان مقصد سفرهای خود انتخاب می‌کنند.

راهنمای سفر به مالزی

راهنمای سفر به مالزی

آبوهوای مالزی

از مهم‌ترین نکاتی که در طول راهنمای سفر به مالزی می‌تواند حائز اهمیت باشد آب‌وهوای منطقه هست. چراکه افرادی که منطقه و محل سکونت خود را ترک می‌کنند به دنبال کشور و شهری هستند که ازنظر آب‌وهوایی منطقه‌ای مناسب برای تفریح باشد. کوالالامپور هوای بسیار خوبی دارد. بدین معنا که در هیچ روزی از سال سرما و یا گرمای شدید افراد را اذیت نمی‌کند. ممکن است در ماه‌های زیادی از سال در کشور مالزی باران بیاید و کسانی که قصد سفر به مالزی را دارند باید به این نکته توجه داشته باشند. حال‌آنکه باران‌های این کشورآزاردهنده نیست و موجب پاکی و تمیز شدن هوای آنجا می‌شود. به‌طورکلی برای سفر به مالزی نگرانی خاصی از بابت آب‌وهوا برای مسافران وجود ندارد و مسافران می‌توانند با خیال راحت به این کشور سفر کنند. دمای هوا در این کشور مابین 20 تا 35 درجه سانتی گراد میباشد.

راهنمای سفر به مالزی

راهنمای سفر به مالزی

تجهیزات برای سفر به مالزی

برای سفر به مالزی ممکن است تجهیزاتی نیاز شود و بهتر است که قبل از سفر به مالزی این مورد را در نظر داشته باشید. با توجه به اینکه آب‌وهوای مالزی آب‌وهوایی مرطوب است باید لباس مناسب به همراه داشت. کفش مخصوص پیاده‌روی از ملزومات سفر است، چراکه  برای جلوگیری از اذیت شدن پا باید کفش مناسب به همراه داشته باشید. از طرفی باید سعی نمود لباسی به همراه داشت که بافرهنگ مردم این کشور منافات نداشته باشد.

راهنمای سفر به مالزی

راهنمای سفر به مالزی

فرهنگ آداب و معاشرت در سفر به مالزی

همان‌طور که می‌دانید مالزی یک کشور مسلمان است. درواقع درصد زیادی از جمعیت این کشور را مسلمانان تشکیل می‌دهند. این برای ما که از یک کشور مسلمان قصد سفر به مالزی راداریم نکته مثبتی است چراکه در مراودات خود با مردم آن کشور با مشکلات کمتری مواجه خواهیم شد. برای اطمینان بیشتر بهتر است هنگام سفر به مالزی لباس مناسب بپوشید. بعنوان مثال برای ورود به خانه‌های افراد باید کفش‌های خود را دربیاورید و یا اینکه آداب‌ورسوم محلی آن‌ها را رعایت کنید، مثلاً اگر در سفر به مالزی در ماه رمضان نکات روزه‌داری را رعایت نکنیم هم به‌نوعی به فرهنگ آن‌ها توهین نموده و هم باعث بدبینی مردم آن محل به کشور خود شده‌ایم. نکات دیگری هم وجود دارد که رعایت کردن آن‌ها به شیرین شدن سفر کمک زیادی می‌کند.

راهنمای سفر به مالزی

راهنمای سفر به مالزی

خرید در مالزی

هر مسافر و گردشگری برای سفر خود برنامه‌ریزی‌های زیادی می‌کند. یکی از این برنامه‌ریزی‌ها خرید است. قبل ازراهنمای سفر به مالزی باید با مراکز خرید این کشور آشنا باشیم تا بتوانیم باکیفیت‌ترین جنس را با مناسب‌ترین قیمت تهیه کنیم. در شهر کوالالامپور مراکز خرید بزرگ و معروفی وجود دارد که دیدن آن‌ها خالی از لطف نیست. بازارها و بازارچه‌های محلی، بازارهای شبانه، بازارهای سنتی، بازارهای آخر هفته و … انواع کالاهای متنوع و مناسب را به مشتریان عرضه می‌کند.

در سفر به مالزی می‌توان بهترین اجناس و سوغاتی‌ها را تهیه نمود. دلیل این امر نیز این است که کشور مالزی علاوه بر اینکه در مجاورت با کشورهای تولیدکنندهٔ برتر آسیا هست، در صنایع تولیدی، پوشاک و … نیز بسیار قوی است. می‌توان با کمترین هزینه بهترین اجناس موجود را خریداری کرد. این موضوع آن‌قدر مورد توجهاست که بسیاری از افراد دلیل خود را برای سفر به مالزی خرید اجناس قرار می‌دهند یعنی به‌جای تفریح و گردش، تجارت و یا خرید هدف مستقیم آن‌ها هست. اجناس باکیفیت می‌تواند به منبعی برای توسعهٔ توریسم در کشورها تبدیل شود. کشور مالزی نیز از این قاعده مستثنی نیست.

راهنمای سفر به مالزی

راهنمای سفر به مالزی

هزینههای سفر به مالزی

به‌طورکلی هزینه‌های راهنمای سفر به مالزی زیاد نیست به‌طوری‌که قیمت اجناس، خوراکی‌ها، اقامت و … تا حدودی مشابه تهران است. هتل‌ها و مسافرخانه‌های زیادی با قیمت‌های مختلف در این کشور وجود دارد که افراد می‌توانند به‌راحتی با توجه به پول خود آن‌ها را انتخاب کنند. اگر برای سفر به مالزی هواپیما را انتخاب نمایید ممکن است کمی هزینهٔ شما زیاد شود به‌طوری‌که پرواز تهران کوالالامپور چیزی در حدود 1.1 میلیون‌تا 2.3 میلیون برای شما هزینه دارد. هزینهٔ رستوران‌ها و غذاخوری‌ها نسبت به تهران کمی ارزان‌تر است. برای جابه‌جایی در طول شهر کوالالامپور می‌توانید از تاکسی، مترو، مونوریل و بی آرتی استفاده کنید. درواقع سیستم حمل‌ونقل عمومی این شهر و یا این کشور بسیار مجهز است حال‌آنکه ممکن است تا حدودی قیمت آن بالا باشد ولی ارزش استفاده را دارد.

راهنمای سفر به مالزی

راهنمای سفر به مالزی

جاذبههای گردشگری مالزی

اگر قصد شما از سفر به مالزی دیدن جاذبه‌های گردشگری و تفریحی آن باشد پیشنهاد می‌کنیم که به پایتخت این کشور یعنی کوالالامپور سفر کنید. درواقع کوالالامپور را در اولویت خود گذاشته و در صورت باقی ماندن وقت به سایر شهرهای این کشور سفر کنید. برج‌های بلند و مشهور پتروناس در کوالالامپور اولین چیزی است که توجه هر فردی که به این شهر سفرکرده است را جلب می‌نماید.

کوه کینبالو، انواع موزه‌ها، پارک ملی تامان نگارا، غار باتو، باغ پرندگان و.. از جاذبه‌های مهم این شهر است. پارک آبی معروفی در شهر کوالالامپور واقع شده که همیشه و در سرتاسر سال افراد مختلف را از همهٔ نقاط، به کوالالامپور می‌کشاند. کودکان، نوجوانان، جوانان و بعضاً هم افراد دیگر برای تجربهٔ یک تفریح لذت‌بخش به این پارک آبی سفر می‌کنند. سفر به مالزی اگر با هیجان پارک آبی همراه شود به‌نوعی تبدیل به بهترین سفر زندگی شما می‌شود. پارک آبی مکانی برای تخلیه انرژی و هیجان است.

راهنمای سفر به مالزی

راهنمای سفر به مالزی

غذا در مالزی

مالزی ازلحاظ غذایی بسیار متنوع است و می‌توان با گذراندن وقت خود در رستوران‌ها علاوه بر تجربهٔ فرهنگ غذایی مردم آن محل خاطرات خوشی را برای خود فراهم کرد. بسیاری از غذاها، میوه‌ها، دسرها، پیش‌غذاها و … مخصوص کشور مالزی است. یعنی نمی‌توان همان غذاها را در هیچ کجای دنیا پیدا نمود و توصیه می‌شود که در سفر به مالزی حتماً غذاهای آنجا را امتحان کنید.

به‌تازگی بعضی از رستوران‌های مدرن در این کشور تأسیس‌شده است. برای مثال رستوران ایتالیایی که به پخت‌وپز غذاهای ایتالیایی و با سبک و سلیقهٔ آن‌ها میپردازد، حال‌آنکه رستوران‌های محلی این کشور تا پاسی از شب باز است و گردشگران به‌راحتی می‌توانند به آنجا بروند. به دلیل مسلمان بودن مردم این کشور، افرادی که به این کشور سفر می‌کنند می‌توانند به‌راحتی و بدون دغدغه خاصی غذاهای خود را انتخاب کنند. درواقع ذائقه مردم کشور مالزی تا حدودی با کشور ما همسان است حال‌آنکه به دلیل مجاورت با کشورهای دیگر می‌توان نشانه‌هایی از ذائقه‌های کشورهای دیگر را نیز در این فرهنگ غذایی مشاهده کرد.

راهنمای سفر به مالزی

راهنمای سفر به مالزی

چگونه به مالزی سفر کنیم؟

در انتخاب مسیر و نوع سفر همواره باید نکاتی را در نظر داشت. درواقع علاوه بر هزینه باید امنیت، زیبایی مناطقی که از آن گذر می‌کنیم و … را در نظر داشته باشیم. در سفر به مالزی بهتر است که با هواپیما سفر کنیم، حال‌آنکه از راه زمینی و یا ترکیبی (هواپیما و زمینی) نیز می‌تواند گزینه‌های خوبی  باشد. این‌که کدام‌یک از آن‌ها را می‌توان انتخاب کرد به هدف و سلیقهٔ فرد مسافر بستگی دارد. ولی به جرات می‌توان گفت آن‌قدر مناظر زیبا در خود مالزی هست که جاذبه‌های موجود در مسیر آن به چشم نمی‌آید.

راهنمای سفر به مالزی

راهنمای سفر به مالزی

واحد پول مالزی

واحد پول مالزی رینگیت هست. هر رینگیت برابر با حدود 8000 ریال و برابر با 800 تومان کشور ما است. موارد گفته شده تا حدودی نشان از این دارد که افرادی که به این کشور سفر می‌کنند با مشکلات هزینه ای کمتری رو به رو هستند. برای سفر به مالزی باید به صرافی رفت و با پیش بینی میزان پول مورد نیاز خود به تعداد کافی رینگیت تهیه کرد. پول این کشور نیز به مانند کشور ما در واحدهای 1، 5، 10، 20، 50 و 100 هست. و می‌توان با توجه به نیاز خود تعداد کافی از هر کدام از آن‌ها را تهیه نمود.

راهنمای سفر به مالزی

راهنمای سفر به مالزی

زبان رسمی مالزی

زبان رسمی مردم مالزی مالایی است که بعضاً دیده می‌شود این زبان را با آواها و لهجه‌های محلی نیز صحبت می کنند و این مورد را حتماً در سفر به مالزی مشاهده خواهید کرد. زبان مهم‌ترین چیزی است که باید برای سفر به کشوری دیگر آن را در نظر گرفت. برای سفر به کشورهای خارجی باید ازلحاظ زبان خیال خود را راحت کنیم. درواقع اگر در طول سفر به مالزی مشکلی برای ما پیش بیاید حداقل بتوانیم مشکل خود را با مردم محلی آنجا در میان بگذاریم.. برای این کار نیاز نیست تا همهٔ قواعد زبان آن‌ها را یاد بگیریم و فقط یادگیری در حدی که بتوانیم درخواست های خود را با دیگران مطرح کنیم، کافیست.

راهنمای سفر به مالزی

راهنمای سفر به مالزی

صرفه جویی در سفر به مالزی

مهم‌ترین نکته برای سفر به یک کشور این است که چگونه در هزینه‌های خود صرفه جویی نماییم تا هم بتوانیم لذت بیشتری از سفر خود ببریم و هم مدت زمان بیشتری را در آن کشور بمانیم. در سفر به مالزی هم باید قبل از ورود برنامه‌ریزی‌هایی با توجه به پول خود داشت تا در طول سفر با مشکلی رو به رو نشویم. در سفر به مالزی باید دقت داشت که تاکسی‌ها از تاکسی متر استفاده نمی‌کنند و حتماً باید قبل از سوار شدن با راننده به توافق برسید.

در سفر به مالزی می‌توان از غذاهای محلی و خیابانی که بسیار مناسب و به صرفه هستند استفاده نمود. اقامت در کمپ نیز می‌تواند علاوه بر صرفه جویی در پول، خاطرات خوبی برای شما رقم بزند. بهتر است که برای بازدید از مراکز دیدنی و تفریحی در سفر به مالزی مسیرها را با پای پیاده طی کنید. مزیت این روش علاوه بر صرفه جویی در پول آشنایی بافرهنگ، تاریخ و آداب‌ورسوم این کشور است. به‌طورکلی صرفه جویی در طول راهنمای سفر به مالزی نکته ای است که پیشنهاد می‌کنیم حتماً آن را رعایت نمایید.

راهنمای سفر به مالزی

راهنمای سفر به مالزی

سایر اطلاعات لازم برای سفر به مالزی

نکته اولی که باید مد نظر داشت این است که ولتاژ برق مالزی 240 ولت هست. درواقع ولتاژ برق این کشور تفاوتی با برق کشور ما ندارد و مشکلی متوجه مسافران نیست. این نکته ای است که حتماً قبل از سفر به کشورهای خارجی همچنین سفر به مالزی باید به آن توجه داشت. نکته دیگر سه شاخه بودن پریز برق این کشور است. دیده شده است که در کشورهای زیادی پریزهای برق سه شاخه ای موجود است و مانند کشور ما دو شاخه ای وجود ندارد.

برای سفر به مالزی حتماً باید مبدل سه شاخه به دو شاخه همراه خود داشته باشیم. اختلاف زمانی کشور مالزی با کشور ما حدود 3.5 ساعت است. در سفر به مالزی باید توجه کنیم که برنامه ریزی ما به هم نخورد و مشکلی برای ما پیش نیاید. درواقع مالزی 3.5 ساعت از کشور ما جلوتر است یعنی زمانی که در مالزی 8 صبح است در کشور ما 4.5 صبح هست. البته این نکته زیاد نگران کننده نیست چون اختلاف زمانی زیادی نیست. هزینه درمانی برای مسافران بسیار زیاد است و پیشنهاد می‌شود که حتماً خود را بیمه نمایید.

با ما تماس بگیرید

  • پیشنهادات مناسبی برای خرید تور و رزرو هتل داریم.

تلفن تماس: 88851080-021

پیشنهاد می کنیم این مطالب را مطالعه کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *