پاسخ به سوالات شما در خصوص تورها و هتل های مالزی، همین حالا با ما تماس بگیرید، آژانس مسافرتی سفری دیگر

خرید در مالزی

مراکز خرید در مالزی از تنوع ویژه‌ای برخوردار هستند. در مراکز خرید مالزی می‌توانید تمامی اجناس موردنیاز از لباس و پوشاک، لوازم‌خانگی، لوازم الکترونیکی و مبلمان مدرن را تهیه کنید. در این مراکز خرید انواعی از رستوران‌های برند دیده می‌شود. کافی‌شاپ نیز در این مراکز خرید وجود دارد. همه این مراکز خریدها دارای پارکینگ‌های طبقاتی می‌باشند.

مراکز خرید در مالزی

شهر کوالالامپور در سال‌های اخیر به‌عنوان یک شهر تجاری قلمداد می‌شود. به علت وجود تعداد زیادی از مراکز خرید در این شهر برندهای مختلف و مشهوری در شهر کوالالامپور به فعالیت مشغول هستند. معمولاً مراکز خرید در مالزی از ابتدای شب شروع به فعالیت می‌کنند. قیمت‌های محصولات این فروشگاه بسیار مناسب می‌باشد و به دلیل تنوع جنس در این مراکز خرید افراد بیشتری به سمت این مراکز جذب می‌شوند.

از نکات مهم در این مراکز خرید حراج‌های بزرگ انواع فروشگاه‌های آن می‌باشد. پیشنهاد می‌شود اگر در روز یکشنبه در شهر کوالالامپور مشغول سفر کردن هستید، حتماً به خیابان‌های این شهر سری بزنید و از مراکز خرید آن بازدید کنید. انواع لوازم آشپزخانه، لباس‌فروشی‌های برند، جواهرات و دستگاه‌های الکترونیکی را به بهترین قیمت می‌توانید تهیه کنید. گشت‌وگذار در بازار خیابان‌های کوالالامپور تجربه فراوانی را از خرید برای شما به ارمغان می‌آورد. پیشنهاد می‌شود برای کسب اطلاعات از مراکز خرید این شهر و مراکز خرید در کشور مالزی ادامه این مطلب را حتماً مطالعه نمایید. در ادامه به مراکز خرید شهر کوالالامپور اشاره خواهیم کرد.

مراکز خرید در مالزی

مراکز خرید در مالزی

مراکز خرید در مالزی (تایمز)

در این بخش توضیحاتی به در رابطه با مراکز خرید در مالزی می‌پردازیم و به‌اختصار مراکز خرید را واکاوی می‌کنیم و اطلاعات را برای خوانندگان این مطلب بیان می‌نماییم. مرکز خرید تایمز فراتر از یک پاساژ ساده معمولی به‌حساب می‌آید. نزدیک به ۱۰۰۰ مغازه در این مرکز خرید قرار دارند و ۶۵ رستوران انواع غذاها را سرو می‌نمایند؛ اما در کنار موارد فوق مجهزترین شهربازی سرپوشیده شهر کوالالامپور نیز در این مرکز خرید قرار دارد. انواع فروشگاه‌های کیف وکفش‌ در طبقات پنجم و ششم مرکز دیده می‌شود. پوشاک‌های معمولی و راحتی را می‌توانید در این مرکز خرید تهیه نمایید.

زمین این مرکز خرید نزدیک به ۵ میلیون مترمربع می‌باشد. این مرکز بزرگ‌ترین مرکزخرید در کشور توریستی مالزی است. اگراز برج دوقلوی مالزی دیدن کردید و تمایل به رفتن و بازدید از این مرکزخرید را داشتید، می‌توانید با تاکسی در زمان ۱۵ دقیقه خود را به این مرکز خرید برسانید. در نزدیکی مرکز خرید هتل‌ها و مجتمع‌های سینمایی قرار دارند. چندین طبقه پارکینگ وباغ رستوران نیز در زمین مراکز خرید تایمز وجود دارد. البته برندهای بسیار مطرح جهانی دراین مرکز خرید دارای شعب نمی‌باشند و چند مورد برند معروف در این بازار بیشتر دیده نمی‌شوند. البته این مرکز خرید دایره گسترده‌ای از انواع اجناس را در خود جای‌داده است.

مراکز خرید در مالزی

مراکز خرید در مالزی

مراکز خرید در مالزی (سوریا)

 مرکز خرید سوریا در مالزی در میان برج‌های دوقلوی این کشور قرار دارد. این برج‌ها که به‌عنوان دومین برج‌های بلند دنیا مشهور هستند، معروف به برج‌های پتروناس می‌باشند. بزرگ‌ترین برندهای دنیا، شعب خود را در این مرکز خرید قرار داده‌اند. اجناس ارائه‌شده در این مرکز خرید در مالزی بسیار جذاب می‌باشند. این مرکز خرید در شش طبقه ساخته‌شده و تمامی فروشگاه آن محصولات بهترین برندهای شرکت‌های ژاپنی، کره‌ای و آمریکایی را به فروش می‌رسانند.

جالب است بدانید ارکستر معروف سمفونی مالزی نیز در این مرکز خرید می‌باشد. علاوه بر فروشگاه‌هایی که غالباً اجناس برند و خاص را به فروش می‌رسانند. در این مرکز خرید جایگاه‌های مخصوصی به‌غیراز فروشگاه برای استراحت، نوشیدن قهوه و میل کردن شام قرار دارد. همچنین در این مراکز خرید در کنار صرف شام می‌توانید از وجود منظره‌های پارک، فواره‌های جالب آب که نسبت به موسیقی حساس می‌شوند و از استخر کوچک در این مرکز تجاری لذت ببرید. جالب است بدانید که این بازار از طریق یک تونل به آکواریوم معروف klcc و ایستگاه LRT متصل می‌شود.

مراکز خرید در مالزی

مراکز خرید در مالزی

مراکز خرید در مالزی (پاویلیون)

 از دیگر مراکز خرید در مالزی پاویلیون می‌باشد. این مرکز خرید بسیار شیک و مدرن در شهر کوالالامپور واقع‌شده است. این مرکز در منطقه بوکیت بناشده و به‌ مانند مرکز خرید سوریا بسیاری از برندهای معتبر و مارک‌های بسیار معروف جهان را در آن می‌توانید مشاهده کنید. هزینه ساخت پاویلیون حدود یک میلیارد دلار می‌باشد. این مرکز خرید به‌عنوان یکی از مدرن‌ترین و بهترین مراکز خرید در شهر کوالالامپور شناخته‌شده است. در این مرکز نزدیک به چهارصد و پنجاه مغازه قرار دارد اکثر این فروشگاه دارای مساحت‌های زیاد می‌باشند.

دکوراسیون این فروشگاه بسیار زیبا و شیک می‌باشند و از طراحی خاصی برخوردار هستند. بازدیدکنندگان این مرکز به علت وجود مارک و برندهای صاحب‌نام دنیا روزبه‌روز بیشتر می‌شوند. در این مراکز خرید و در طبقات مختلف آن در قسمت‌هایی که چشم‌اندازی به خیابان دارند، رستوران‌ها و کافه‌ها در آن‌ها جانمایی شده است. این رستوران و کافی‌شاپ‌ها جز لوکس‌ترین‌ها در دنیا محسوب می‌شوند و باقیمت بسیار مناسب خدمات مختلفی را عرضه می‌کنند. جالب است بدانید نخستین گالری‌های بهترین مدهای جهانی در این مرکز برپاشده است.

مراکز خرید در مالزی

مراکز خرید در مالزی

مراکز خرید در مالزی (میدولی)

بی‌شک یکی از بزرگ‌ترین مراکز خرید در آسیا مرکز خرید میدولی در کشور توریستی مالزی می‌باشد. این مرکز خرید دارای ۵ طبقه بوده و در این مرکز خرید سالن غذاخوری بسیار بزرگ و شیک قرار دارد که در منوی آن بسیاری از غذاهای بین‌المللی دیده می‌شود. بزرگ‌ترین طراحان دنیا در این مرکز خرید در مالزی دارای شعب می‌باشند. جالب است بدانید مک‌دونالد، کی اف سی، کینگ برگر نیز در این مرکز خرید دارای شعبه می‌باشند.

 از دیگر امکانات این مرکز خرید وجود پارکینگ چندطبقه، وجود مرکز نمایشگاه میدالی، سالن بدن‌سازی و سینمای سه‌بعدی می‌باشد. هتل‌آپارتمان یکی از امکانات این مرکز بزرگ خرید است که برای توریست‌ها و گردشگران نیز جایگاه بسیار مناسب برای اقامت می‌باشد. علاوه بر امکانات تجاری که عنوان شد وجود صرافی نیز در این مجتمع کار را برای توریست و مسافران راحت می‌کند.

مراکز خرید در مالزی

مراکز خرید در مالزی

مراکز خرید در مالزی (آلاماندا)

مرکز خرید آلاماندا در شهر پوترا جایا قرار دارد. محوطه این مرکز خرید بسیار زیبا و دیدنی می‌باشد. آب‌نمایی که در آن قرار گرفته است، افراد بسیاری را راغب می‌کند که در این مکان عکس یادگاری بگیرند. این مرکز خرید در مالزی شامل انواعی از فروشگاه‌های کتاب‌فروشی، رستوران‌ها و قهوه‌سراها می‌باشد.

فروشگاه‌های مانند لباس‌فروشی، کلیدسازی، آتلیه و عکاسی، فروشگاه لوازم الکترونیکی شامل موبایل فروشی و تلویزیون در این مرکز خرید دیده می‌شود. رستوران‌های برند و کافی‌شاپ‌های بسیار شیک در این مرکز خرید وجود دارد. برای خرید اجناسی ازجمله کتاب، دوربین دیجیتالی، انواع لباس، کیف و کفش، لوازم منزل و اسباب‌بازی می‌توانید به این مرکز خرید مراجعه کنید.

مراکز خرید در مالزی

مراکز خرید در مالزی

مراکز خرید در مالزی (آیکیا)

بازار خرید آیکیا از مراکز خرید در مالزی می‌باشد. این مرکز خرید در منطقه دامسنر قرار دارد. بهترین لوازم‌خانگی را می‌توانید در مرکز خرید آیکیا تهیه کنید. شیک‌ترین مبلمان و مدرن‌ترین سرویس خواب در این بازار یافت می‌شود. به‌غیراز لوازم‌خانگی، لوازم اداری نیز در طبقات مختلف این بازار به فروش می‌رسد.

در این مرکز قیمت‌ها بسیار مناسب هستند. از ویژگی‌های این مرکز خرید، تردد راحت ماشین‌ها در اطراف این بازار می‌باشد. این مرکز خرید در روزهای غیر تعطیل از ساعت ۱۰ صبح تا ۱۰ شب فعال می‌باشد و در روزهای تعطیل این مرکز خرید از ساعت ۱۰ صبح تا ۱۱ شب دایر است. می‌توانید با مراجعه و دیدن اجناس آن‌ها را خریداری نمایید.

مراکز خرید در مالزی

مراکز خرید در مالزی

مراکز خرید در مالزی (ولد)

در خیابان چولان در شهر کوالالامپور مرکز خریدی به نام ولد قرار دارد. این بازار بزرگ در نزدیکی مخابرات شهر کوالالامپور واقع‌شده است. تعداد فروشگاه های این مرکز خرید در مالزی نسبت به سایر مراکز خرید کمتر می‌باشد و تنها داری ۳۵ فروشگاه است. در این مرکز رستوران‌های زیبایی قرار دارد که در آن می‌توانید خاطرات خوبی را رقم بزنید.

بهترین غذاهای رستوران دارای کیفیت مناسبی می‌باشد که مردم کوالالامپور آن‌ها را در زمره بهترین رستوران‌های این شهر می‌دانند. فروشگاه‌های این مرکز خرید انواع پوشاک و لوازم تزئینی را به فروش می‌رسانند. ظرفیت پارکینگ مراکز خرید زیاد است و همه‌روزه از ساعت ۱۰ صبح تا ۱۰ شب پذیرای بازدیدکنندگان می‌باشد.

مراکز خرید در مالزی

مراکز خرید در مالزی

قدیمی‌ترین مراکز خرید در مالزی

مراکز خرید wany, sungai دو مرکز خرید در مالزی هستند که از قدیمی‌ترین بازارهای این شهر محسوب می‌شوند. این دو مرکز خرید با هم در ارتباط هستند و بسیار شبیه به یکدیگر می‌باشند. البته نوع مدیریت این دو مرکز خرید متفاوت است. در میان مردم مالزی این دو مرکز خرید به‌عنوان مراکز خرید اجناس لوکس شناخته می‌شوند.

از ویژگی‌های خوب در این مرکز خرید، چانه‌زنی فراوان می‌باشد. افراد با خرید در این مرکز می‌توانند تخفیف‌های فراوان را دریافت کنند. در این مراکز انواع لباس‌های خواب و لباس‌های مدلینگ ارائه می‌شوند. چینی‌ها تمایل زیادی برای خرید از این بازار دارند. شعبه‌های مک‌دونالد نیز در این مرکز خرید دیده می‌شود. جالب است بدانید که در روزهای تعطیل برخی از بومیان این منطقه برای فروش اجناس خود به این مرکز خرید می‌آیند.

مراکز خرید در مالزی

مراکز خرید در مالزی

مجتمع‌های خرید در مالزی

 مجتمع‌هایی همچون starhill, lot 10 نیز از بازارهای خرید در مالزی محسوب می‌شوند. این دو مجتمع محل‌هایی مناسب برای فروش کالاهای رده میانه انها می‌باشد. به‌عنوان‌مثال کالاهای ارائه‌شده شرکت‌های رده میانه ژاپن در این مرکز خرید زیاد به فروش می‌رسند. تجهیزات الکترونیکی در این بازار خرید به‌وفور یافت می‌شوند. البته در فروشگاه starhill اجناس بهترین برند و شرکت‌های بین‌المللی دیده می‌شود. تزیینات خاص و دکوراسیون ویژه ازجمله ویژگی‌های این مجتمع می‌باشد. مجتمع تجاری otamu نیز یکی دیگر از مراکز خرید در کشور مالزی است.

 این مجتمع از دو بخش که به هم متصل می‌باشند، تشکیل‌شده است که هر یک از این دو ساختمان در این خیابان واقع‌شده‌اند. درواقع این مجتمع دوپهلو می‌باشد. مجتمع اتامادارای دارای 600 فروشگاه می‌باشد. از جالب‌ترین فروشگاه‌های این مجتمع فروشگاهی است که در آن حیوانات خانگی به فروش می‌رسد. رستوران، کافه‌تریا، سینما، سالن بولینگ، سالن آوازخوانی و صخره‌نوردی نیز در این مجتمع تجاری دیده می‌شود.

مراکز خرید در مالزی

مراکز خرید در مالزی

مجتمع تجاری خرید در مالزی

یکی دیگر از مجتمع‌های خرید در کشور توریستی مالزی مجتمع sunway pyramid در منطقه جایا می‌باشد. این مرکز در زمان ساخت به‌عنوان بزرگ‌ترین مرکز تجاری شناخته‌شده است. بیش از ۳۵۰ فروشگاه در مجتمع تجاری قرار دارد. این مرکز از نظر داشتن امکانات سرگرم‌کننده یکی از بهترین بازارهای کوالالامپور محسوب می‌شود.

 از جالب‌ترین این سرگرمی‌ها می‌توان به زمین اسکی روی یخ اشاره کرد که در هیچ مرکز خریدی در این کشور دیده نمی‌شود. سالن بولینگ بزرگ یکی دیگر از سرگرمی‌های ویژه در این مجتمع تجاری می‌باشد. کافه‌تریا و سینما نیز در این مرکز خرید دیده می‌شود. ازجمله خاص‌ترین اجناسی که در این مجتمع تجاری به فروش می‌رسد ابزارآلات موسیقی می‌باشد. لباس‌های مد روز، کیف و کفش جواهرآلات و انواع ساعت نیز در این مجتمع به فروش می‌رسد.

مراکز خرید در مالزی

مراکز خرید در مالزی

بازار مرکزی خرید در مالزی

بازار مرکزی مالزی که به‌عنوان یکی از قدیمی‌ترین بازارهای کشور محسوب می‌شود، بیش از نیم‌قرن سابقه دارد. این ساختمان بعد از بازسازی به بنای کلاسیک تبدیل‌شده است. شخصیت، فرهنگ و هنر مردان مالزی در بنای این ساختمان هویدا می‌باشد. علاوه بر بازدید از این بازار و خرید انواع جنس ازجمله کیف و کفش، وسایل الکترونیکی و موبایل می‌توانید از بنای فوق‌العاده این مرکز خرید در مالزی نیز لذت ببرید. در این مکان انواعی از سوغاتی برای هدیه و کادو دادن موجود می‌باشد. اجناس متفاوت این مرکز خرید سبب می‌شود سوغاتی شما بسیار خاص و چشمگیر باشد.

مراکز خرید در مالزی

مراکز خرید در مالزی

نکات مهم برای خرید در مالزی

در این بخش به چند نکته مهم برای خرید در مالزی از جمله واحد پول مالزی اشاره می‌کنیم. مطالعه این بخش می‌تواند برای گردشگران و تاجران بسیار مفید باشد:

  • ساعت کار مراکز خرید در مالزی : فروشگاه‌های کوچک از ساعت ۱۰ صبح تا ۷ غروب مشغول به کار هستند. مراکز خرید از ده صبح تا ده شب برقرار می‌باشند و آماده ارائه خدمات می‌باشند. سوپرمارکت‌ها از ساعت ۱۱ صبح تا ۱۰ شب باز می‌باشند.
  • سوغاتی: برای خرید سوغاتی به مراکز خرید در مالزی  مراجعه کنید. این مراکز به دلیل تنوع اجناس مکان مناسبی برای تهیه سوغاتی می‌باشند.
  • نحوه پرداخت و تسویه‌حساب: در بسیاری از فروشگاه پرداخت به‌صورت نقدی انجام می‌گیرد. فروشگاه‌های بزرگ کارت اعتباری رایگان کشور مالزی را می‌پذیرند. واحد پول مالزی رینگت است. پول خود را فقط در صرافی‌های مجاز تبدیل کنید و به دنبال بهترین نرخ بگردید.
  • خرید میوه، سبزی‌ها و غذا: میوه‌ها را از غرفه‌های کنار خیابان تهیه کنید. معمولاً قیمت میوه در کشور مالزی ثابت می‌باشد.
مراکز خرید در مالزی

مراکز خرید در مالزی

خرید در مالزی

چند ویژگی خاص را مردم مالزی دوست دارند. توصیه می‌کنیم آن‌ها را برای خرید در مالزی رعایت کنید:

  • از چانه زدن لذت میبردند: اگر در کشور مالزی برای خرید اجناس چانه نزنید متضرر می‌شوید. حتماً سعی کنید اجناس را با تخفیفات ویژه تهیه کنید.
  • چک کردن لیبل قیمت: از دیگر نکاتی که در بازار و مراکز خرید در مالزی در کشور مالزی باید به‌خوبی آن را رعایت کنید، بررسی قیمت روی اجناس می‌باشد. این کار باعث می‌شود که شما از جزئیات قیمت بهتر آگاه شوید.
  • تاریخ تولید و انقضا اجناس را با دقت چک کنید: این کار سبب می‌شود جنس خریداری‌ شده را با اطمینان برای سوغاتی با خود به همراه بیاورید.
  • یکی از راه‌های دریافت تخفیف بیشتر در مراکز خریددر مالزی  نگاه کردن و بررسی کردن بیش‌ از حد جنس می‌باشد. می‌توانید چندین بار اجناس را از پشت ویترین بررسی کنید.
مراکز خرید در مالزی

مراکز خرید در مالزی

بهترین زمان برای خرید در مالزی

معمولاً در انتهای هر فصل بهترین زمان برای خرید در مالزی می‌باشد. ازآنجایی‌که با پایان هر فصلی اجناس آن فصل باید آپدیت شود، برخی از فروشگاه‌های مارک و برند اجناس خود را به حراج می‌گذارند و در آن سعی می‌کنند اقلام فصل گذشته را به قیمت پایین به فروش برسانند.

البته برخی از برندها سال را به دو قسمت تقسیم می‌کنند و هر شش ماه از سال فروش ویژه خود را ارائه می‌دهند. از این‌ رو پیشنهاد می‌شود در پایان ماه ژوئن با سفر به مالزی برای بهترین خریدها اقدام کنید. بهترین زمان برای خرید در مالزی  در ماه ژوئن نیز روزهای ۱۸ و ۱۹ این ماه می‌باشد. قابل‌توجه اینکه برخی از پوشاک زنانه و مردانه را در این ماه می‌توانید با ۷۰ درصد تخفیف خریداری کنید.

مراکز خرید در مالزی

مراکز خرید در مالزی

فرصت فوق‌العاده برای خرید در مالزی

 یکی دیگر از بهترین زمان‌ها برای سفر به کشور مالزی ماه مبارک رمضان و سال نو چینی می‌باشد. با سفر به مالزی در این ماه می‌توانید برای خرید در مالزی  از بازارهایی همچون مرکز خرید میدان تایمز، مرکز خرید بزرگ میدولی، فروشگاه‌های زنجیره‌ای جانیت، فروشگاه‌های کامدار، خیابان جالان عبدالرحمن، فروشگاه‌های دین، فروشگاه‌های جاسکو و فروشگاه تسکو دیدن نمایید. انواعی از کالاهای گران و ارزان را با خرید در مالزی می‌توانید تجربه کنید. وسایلی همچون لباس و پوشاک، کیف و کفش، موبایل و وسایل الکترونیکی و مبلمان را می‌توانید با تخفیفات ویژه‌ای دریافت نمایید.

 

با ما تماس بگیرید

  • پیشنهادات مناسبی برای خرید تور و رزرو هتل داریم.

تلفن تماس: 88851080-021

پیشنهاد می کنیم این مطالب را مطالعه کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *